איך לבחור מקל הליכה למבוגרים?

איך לבחור מקל הליכה למבוגרים?

איך לבחור מקל הליכה למבוגרים?מקל הליכה למבוגרים משפר שיווי משקל ויציבות, הוא הפתרון לאנשים מבוגרים ולאנשים שסובלים מנכות. לאנשים הסובלים מחוסר יציבות, ולאנשים הסובלים מבעיות ברגליים, יתאים מקל הליכה עם 3 או 4 רגליים.

כיצד להשתמש במקל הליכה בצורה נכונה:

ראשית, מומלץ להחזיק את המקל בצד השני, ברגל הנגדית לרגל או לצד החלש. כך נייצר חלוקת עומס נכונה בין הצד החלש למקל בעת ההליכה. על פי רוב אנשים טועים ואוחזים את המקל בצד החלש. לאדם המשעין את כובד משקלו על המקל, רצוי להתאים את גובה המקל למצב שמשאיר אותו עומד ומתנועע בצורה יחסית זקופה וישרה.
במידה והמקל משמש בעיקר ליציבות, והמקל נשלח קדימה על מנת להתקדם בהליכה, הוא זה שיהיה הבסיס, הביטחון לפני הצעד שהאדם עומד לקחת. בד”כ ייעשה כיוונון גובה מעבר לגובה מפרק כף היד ובהתאם לנוחות האדם, כך שלא יתכופף יותר מידי בעת שליחת המקל קדימה. מקלות הליכה עם ויסות אנטומי יאפשר תנוחה בריאה יותר לכף היד. מומלץ להשתמש במקל הליכה עם ידית אנטומית לוויסות הלחץ ותנוחה בריאה יותר של כף היד.. לאנשים כבדים וגבוהים יש בנמצא מקל בהתאמה אישית. לאדם שחש חוסר יציבות עם המקל, מומלץ להשתמש במקל עם 3 או ארבע רגליים. מי שסובל מחוסר בטחון בהליכה, סחרחורת, ברמה כזאת שמקל כבר לא נותן פתרון, כדאי לעבור להליכון למבוגרים

סוגים שונים של מקלות הליכה בטוחה ויציבה הם:

מקלות מעץ, מאלומיניום, מקלות עם כיסא למנוחה, מקלות הליכה עם 4 רגליים.

בנוסף, מקל הליכה טלסקופי מתקפל, אפשר גם צבעוני.

מקל הליכה מעץ

מקל כיסא 4 רגליים עם מושב בד

 

היתרונות של מקל הליכה טלסקופי:

מקל זה יכול להחליף מקל הליכה לנכים או לקשישים. מעבר ליכולת ליהנות מיציבה וסיוע בהליכה, היתרון הבולט של מקל ההליכה הטלסקופי הוא היכולת לכוון אותו על פי הגובה של המשתמש –זה מוצר המותאם כמעט באופן אישי למשתמש. המקל גם מתקפל כך שאפשר לאחסן אותו בארון, בתיק האישי, או בשקית הקניות.

 לרוב ההליכונים והמקלות יש ידיות פלסטיק.
לאנשים הסובלים מזיעת יתר בידיים מומלץ לכסות את הידיות בכיסוי מבד רך.

לאנשים הסובלים מדלקת פרקים היוצרת כאבי פרקים או בעיות עצביות אחרות ביד, כדאי לבחור הליכון או מקל הליכה עם ידיות גדולות, רחבות המאפשרות אחיזה נוחה. אחיזה נכונה תפחית את הלחץ על הפרקים ותסייע במניעת עיוותים. מצב של חוסר תחושה או לחלופין כאב, ביד או באצבעות הוא נורה אדומה לכך שהמקל או ההליכון נאחזים בצורה שאינה נכונה.

לסיום, התאמה נכונה של מקל הליכה או הליכון, תפחית את הלחץ מהגב והכתפיים בזמן השימוש.

ניתן לכוון את גובה ההליכון בהתאמה לגובהו של המשתמש. 

שיתוף:

עוד בהקשר לאיך לבחור מקל הליכה למבוגרים?.
מאמרים נוספים
כוח הריפוי של מקל הליכה עם כסא

גלה את ההשפעה המהפכנית של אביזר נגישות פשוט לכאורה: מקל הליכה עם כסא. המאמר חוקר את יתרונות הבריאות והרווחה הרבים שניתן להפיק משימוש בציוד זה.

חווה את עתיד הניידות עם קלנועית מתקפלת

הצטרפו אלינו כשאנו חוקרים את עתיד הניידות דרך העדשה של קלנועית מתקפלת. המאמר מתעמק בעיצוב החדשני, הפונקציונליות יוצאת הדופן והפוטנציאל הטרנספורמטיבי של קלנועית מתקפלת לעתיד

צלילה לתוך המדע מאחורי מקל הליכה

מקל הליכה, כלי פשוט אך מתוחכם, מסייע לניידות במשך מאות שנים. המאמר מתעמק במדע מאחורי העיצוב והפונקציונליות שלו, כיצד הוא משפר את האיזון וההתפתחות שלו