סטטיסטיקה על נפילות וחבלות ראש בבית

סטטיסטיקה על נפילות וחבלות ראש בבית – שאתם יכולים פשוט למנוע אותן!

כסטטיסטיקה על נפילות וחבלות ראש בבית כל שעולה תוחלת החיים אנחנו עדים לבעיות שנובעות מכך שהבריאות והמצב הגופני אצל רבים מהקשישים פשוט אינם מאפשרים תפקוד פעיל ללא סכנת נפילות ותאונות.

זה יכול לקרות בגלל סיבות שונות שחלקן נמצאות לגמרי בשליטתנו ויכול להשתנות לטובה.

אם טרם נחשפתם לנתונים הקשים של מקרי נפילות ותאונות בבית שרבים סובלים מהן, הגיע הזמן לדעת שככל שעובר הזמן יש עוד ועוד אזורים בבית שדורשים את תשומת לבכם כבנים להורים קשישים כדי לשמור על הבריאות שלהם.

במקרה כזה, מומלץ להתייעץ עם מומחים שמסבירים על הנגשה לבית, לשאול את ההורים עצמם מה יכול להקל עליהם וגם לבדוק באתרים השונים כיצד אפשר לסייע להורים שאינם יכולים לעשות פעולות מסוימות מבלי להסתכן בנפילה.

נפילות בבית – הסטטיסטיקה המבהילה שעלולה להגיע גם אליכם

מדי יום נופלים בישראל כאלף איש לפחות שרובם בגיל 65 ומעלה, כלומר שמאות אלפים נופלים מדי שנה וסובלים מפגיעות ומפציעות שונות בדרגות חומרה משתנות.

אצל חלקם זוהי נפילה ראשונה שהיא אות מבשר רעות למה שעוד עלול לקרות אם לא ינקטו פעולות הנגשה לבית של מתקנים ופונקציות שונות, ואצל אחרים זה כבר הופך לשגרה משום שאין אף אחד שיכול לעזור להם משום שהם עריריים או בגלל סיבות אחרות.

זאת בדיוק הנקודה שבגללה כל מי שמצוי בסביבה הקרובה של אדם כזה יכול לעזור ולמנוע נפילות ופציעות שרק הולכות ומחמירות את מצבו הבריאותי של הקשיש ולפעמים חלקן אינן הפיכות.

עזרים שונים לסיוע ומניעת נפילות בבית 

הביטוח הלאומי קבע מבחן יכולת תפקוד עצמאית לאנשים סיעודיים שלפיו אפשר לדעת עד כמה קשיש תלוי בעזרה סיעודית, אמנם, אבל גם יכול לעזור לכם להבין באילו מקומות אפשר להבטיח הנגשה לבית של המכשירים והציוד שהוריכם זקוקים לו כדי למנוע נפילות ותאונות.

כל מה שקשור בשכיבה, ישיבה, אכילה, רחצה, עמידה והליכה, שימוש בכלים מסוימים והתלבשות לבד הוא ללא ספק בעל חשיבות עליונה לקביעת העצמאות של הקשיש.

עצמאות נמדדת גם במידת הבטיחות שבה הוא יכולה לקום, ללכת, להתרחץ, להתיישב, לבשל ולנוע מבלי לחשוש שהוא עומד ליפול ויש לו ידיות אחיזה וכיסאות בטוחים לשבת עליהם כשהוא מבצע פעולות.

כשיש בעיית בטיחות כזאת בבית שמונעת ממנו לעשות משהו זה ללא ספק מסוכן ועלול להוסיף אותו לסטטיסטיקה העגומה של נפילות.

ציוד עזר נגד נפילות

ציוד עזר נגד נפילות הוא חלק חיוני מכל פעולה של הנגשה לבית בכל מקום. ציוד כמו כיסאות ומושבים מיוחדים למקלחת ולרחצה במונעים החלקה או נפילה בגלל סחרחורת הוא חשוב מאוד לאנשים בגיל כזה.

ציוד כמו מעקה למיטה שמונע נפילה ומסייע לקשיש לקום מבלי לאבד שיווי משקל וליפול, מקל הליכה או ידיות אחיזה כדי לא ליפול וכדי להתקדם בזהירות, כל אלה מנגישים את הבית לקשיש ולבעלי מוגבלויות שונות בצורה חכמה.

שיתוף:

עוד בהקשר לסטטיסטיקה על נפילות וחבלות ראש בבית – שאתם יכולים פשוט למנוע אותן!.
מאמרים נוספים
היתרונות של קלנועית מתקפלת להשכרה

ניווט בג’ונגל העירוני או הנאה מטיול נינוח יכול להיות טרחה למדי עבור אנשים עם מגבלות בניידות. קלנועית מתקפלת להשכרה יכולה לספק מענה לאתגרים אלו, להציע