כסא רחצה למבוגרים ומושבי רחצה לאמבטיה

כסא רחצה למבוגרים ומושבי רחצה לאמבטיה

כסא רחצה לאמבטיה למבוגרים או נכים, במבחר דגמים כסא רחצה טלסקופי, כסא מקלחת מתקפל, כסא גלגלים לרחצה, במחירים אטרקטיביים, למכירה באתר החברה.

למי מיועד כסא רחצה

כסא רחצה למקלחת מתאים לכל אדם אשר מתקשה או הסובלים מנכות זמנית או קבועה, מעבר לקושי הפיסי, חווים קושי משמעותי בעצמאות שלהם. כשיכולת הניידות נפגמת, משהו בביטחון העצמי, ב”לקיחת” העצמאות נפגם גם כן. כסא רחצה מתאים לאדם המעוניין להתקלח לבד ומתקשה בעמידה ממושכת או בצורך של בן משפחה / מטפל המעוניין לרחוץ מטופל בישיבה במקלחת.

מה היתרונות של כסא רחצה למבוגרים 

כסא או מושב רחצה הוא פתרון נהדר לכל מי שרוצה להחזיר לעצמו עצמאות גם אם חלקית בזמן הרחצה. הישיבה על כיסא במקלחת תפחית את החשש לנפילה או החלקה באמבטיה. כסא רחצה למבוגרים , לאו דווקא מתאים למי שתנועתו מוגבלת, הוא מתאים למי שמחפש ליהנות ממקלחת בנוחות מקסימלית. רגלי הכסא נתמכים בגומי נגד החלקה ורחב לתפיסה מקסימלית של הרצפה.

כיצד להתאים כסא רחצה למקלחת

תפקידו של כיסא או מושב רחצה למקלחת:
לאפשר לכל מי שהרחצה בעמידה מהווה קושי עבורו בשל הסיכון הממשי של מעידה והחלקה, להתקלח בעצמו. כיסא רחצה חשוב ביותר גם לאנשים שאחת מרגליהם נתונה בגבס. ישנם כסאות רחצה טלסקופיים אשר ניתן לכוון את גובה הישיבה, הישיבה בגובה הנכון, באמבט או  שפת האמבטיה מאפשרת להניח בנוחות את הרגל שאינה ניתנת לקיפול. גוף הכיסא עשוי אלומיניום, המושב והגב עשויים פלסטיק קשיח או מרופד תלוי הדגם. במושב הכיסא יש חורים לניקוז המים, רגליות הכיסא טלסקופיות, לבחירת הגובה הרצוי ובתחתיתן גומי מונע החלקה המשפר את יציבות הכיסא. למושב האמבטיה ארבע רגליות. וניתן להתאימו ע”י כוונון והתאמת המרחק בין רגליות המושב. רצוי להצמיד את הכיסא לקיר המקלחת למניעת התהפכות. את גב הכיסא ניתן להסיר ולהרכיב בקלות
מתאים לנשיאת משקל של עד 80 ק”ג.

איזה סוגי כסאות רחצה מומלצים למקלחת 

כסא רחצה טלסקופי למבוגריםדגם זה הינו הפופולארי ביותר בקרב האוכלוסיה המבוגרת, מאפשר התאמה של גובה הכסא, בעל משענת גב (יש דגם גם בלי), ידיות בצדדים, חורים במושב, גומיות ברגלי הכסא נגד החלקה.

ישנם דגמים בעלי מושב ומשענת גם מרופדים – בחר מה שנוח לך גם לטווח הרחוק.

מושב מקלחת קבוע בקיר ללא רגליות – מדובר בכיסא מתקפל המחובר לקיר המקלחת, באמצעות ברגים. הכיסא מקופל וצמוד לקיר כדי לאפשר רחצה בעמידה. כדי להתרחץ בישיבה, ניתן לפתוח אותו בקלות ובבטיחות. מושב הכיסא עשוי פלסטיק קשיח ומוטות הכיסא מפלדה מגולוונת. הכיסא מתקפל, וכך השימוש במקלחת נעשה בנוחות גם עבור מי שלא זקוק לו.

כיסא רחצה למקלחת קבוע בקיר עם רגליותכיסא מקלחת קבוע בקיר עם רגליות שתפקידן לסייע בבטיחות לנשיאת משקל גדולה יותר. גם כאן, הרגליות מתקפלות לטובת מי שלא נזקק לכיסא מקלחת.

כיסא רחצה ושירותים קומוד  – (כסא משולב בעל מושב נשלף המאפשר התאמה גם למקלחת וגם לשרותים)

כיסא תמיכה עם ידיות, לשימוש נח ויציב בשירותים ובמקלחת.

כיסא גלגלים לרחצה טרנזיט – זהו כיסא בעל ארבעה גלגלים קטנים אשר נועד להובלה ע”י מלווה.

גוף הכיסא עשוי מחומרי על חלד, המושב וגב הכיסא עמידים במים.

בגב הכיסא יש שתי ידיות הולכה שנועדו להובלה.

הגלגלים האחוריים מצוידים בשני מעצורים לנעילת הגלגלים. במושב הכיסא ישנו פתח המאפשר עשית צרכים.

כיסא גלגלים לרחצה טרנזיט נוחיות השימוש

לכיסא יש גלגלים קטנים (גלגלי טרנזיט), אשר מקטינים משמעותית את משקל הכיסא ואת נפחו. וכך השימוש בבית הופך להיות נוח, ובפרט בחדר השירותים והאמבטיה, כי ישנן אפשרויות תמרון רבות. עשיית הצרכים מתאפשרת ע”י הצבת כיסא הרחצה מעל האסלה וכך מתאפשר שימוש רגיל בשירותים. לחילופין, הכיסא מצויד במאחז לסיר, ובסיר שניתן לשלוף אותו בקלות ולנקותו. בעת הרחצה ממקמים אותו במקלחון באופן שמאפשר רחיצה תוך כדי ישיבה.

לסיכום, חשוב לפרוס שטיח נגד החלקה בכל אמבטיה או מקלחת! כך נשמור על יציבות המתרחץ ונימנע החלקה.

שיתוף:

עוד בהקשר לכסא רחצה למבוגרים ומושבי רחצה לאמבטיה.
מאמרים נוספים
חווה את עתיד הניידות עם קלנועית מתקפלת

הצטרפו אלינו כשאנו חוקרים את עתיד הניידות דרך העדשה של קלנועית מתקפלת. המאמר מתעמק בעיצוב החדשני, הפונקציונליות יוצאת הדופן והפוטנציאל הטרנספורמטיבי של קלנועית מתקפלת לעתיד

צלילה לתוך המדע מאחורי מקל הליכה

מקל הליכה, כלי פשוט אך מתוחכם, מסייע לניידות במשך מאות שנים. המאמר מתעמק במדע מאחורי העיצוב והפונקציונליות שלו, כיצד הוא משפר את האיזון וההתפתחות שלו